Test Coopera

sobota, 3 października 2020

Powrót

Lista

Test Coopera to jedna z prób wysiłkowych, która pomoże Wam określić swoją formę!

Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu?
Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.
Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując.
Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut na sygnał musisz się zatrzymać i stać dopóki sędzia podejdzie do Ciebie i zmierzy przebytą odległość.

Data: Sobota, 3 października 2020 od godz 9:40 do 15:00 (biuro zawodów od 8:30)
Lokalizacja: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu, ul. Piłsudskiego 14
Opłata: brak opłaty
Organizator: MORIW tel 56 46 256 54

Limit miejsc 250 osób!

Zapisy

Rejestracja online jest otwarta.

Lista

Regulamin

Regulamin testu Coopera

Regulamin
Ta strona używa technologii cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na jej używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
×